Darmowa dostawa od 299 zł i wysyłka w 24h!
Darmowa dostawa od 199 zł i wysyłka w 24h

Flower box – zrób samodzielnie, wskazówki i porady

Flower box to trend, który odmienił świat aranżacji kwiatowych, oferując estetyczne i długowieczne kompozycje zarówno z kwiatów żywych, jak i sztucznych. Te nowoczesne boxy kwiatowe, idealne na różne okazje, takie jak Walentynki czy Dzień Matki, łączą w sobie urok tradycyjnych bukietów z trwałością i wygodą prezentacji w pudełku, promując przy tym produkty jak róże mydlane i wstążki satynowe.

Odkrywając jak stworzyć własny flowerbox, poznasz nie tylko wybór odpowiedniego pudełka, ale i zarówno sekrety doboru kwiatów, jak kwiaty mydlane czy róże mydlane, które dodadzą uroku każdej kompozycji. W kolejnych częściach artykułu dowiesz się, jak przygotować pudełko na kwiaty, by cieszyć się pięknem flowerboxów przez długi czas.

Materiały niezbędne do wykonania flowerboxa

Lista Materiałów

 1. Pudełko ozdobne z grubego kartonu w wybranym kształcie, zazwyczaj okrągłe, ale każdy kształt jest akceptowalny, wykonane z trwałego materiału.
 2. Gąbka florystyczna – niezbędna do utrzymania kwiatów w odpowiedniej wilgotności i pozycji.
 3. Folia aluminiowa lub celofan – do wyłożenia dna pudełka w celu ochrony przed wodą.
 4. Nożyczki i sekator – do przycinania kwiatów i dopasowywania gąbki florystycznej.
 5. Taśma florystyczna – pomocna w stabilizacji kompozycji w pudełku.
 6. Kwiaty – świeże cięte kwiaty takie jak róże, peonie, tulipany, frezje, lilie, eustoma, anturium, chryzantemy, alstremeria.
 7. Opcjonalnie: klej, wstążki i inne elementy dekoracyjne – do dodatkowego ozdobienia flowerboxa, w tym wstążki satynowe promowane w artykule.
 8. Miseczka z wodą – do namaczania gąbki florystycznej, co jest kluczowe, aby kwiaty pozostały świeże i piękne.
 9. Zielone dekoracje – dodające estetyki i wypełnienia aranżacji.

Wskazówki do Przygotowania

 • Przygotowanie pudełka: Wyłóż dno pudełka folią aluminiową lub celofanem, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć.
 • Przygotowanie gąbki: Gąbkę florystyczną należy odpowiednio nasączyć wodą, unikając jej ściskania, co może zmniejszyć jej efektywność.
 • Układanie kwiatów: Rozpocznij od umieszczenia największych kwiatów w centrum, stopniowo dodając mniejsze kwiaty i zieleń dookoła, aby stworzyć symetryczną i estetyczną kompozycję.

Elementy Dekoracyjne

 • Wstążki i kokardy: Dodają elegancji i są często używane do tworzenia bardziej spersonalizowanego wyglądu.
 • Mech dekoracyjny i sztuczne kwiaty: Mogą być użyte do wypełnienia przestrzeni i dodania koloru.
 • Perłowe girlandy i ozdoby w różnych kształtach: Idealne do dodania unikalnego charakteru Twojemu flowerboxowi.

Wybór odpowiedniego pudełka i przygotowanie go

Krok 1: Wybór odpowiedniego pudełka

Wybierając pudełko na flowerbox, zwróć uwagę na jego estetykę oraz odpowiedni rozmiar. Idealne wymiary to 24x8x32 cm, które pomieszczą większość aranżacji kwiatowych. Użyj dekoracyjnego pudełka wykonanego z grubego kartonu, co zapewni trwałość i stabilność kompozycji. Pamiętaj, aby dopasować kolor i styl pudełka do wybranych kwiatów.

Krok 2: Przygotowanie pudełka

Zacznij od złożenia pudełka i dokładnego zmierzenia jego podstawy oraz wysokości. Następnie wyłóż wnętrze pudełka folią celofanową lub kuchenną, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. To kluczowe dla zachowania świeżości kwiatów, zarówno sztucznych, jak i naturalnych.

Krok 3: Aranżacja kwiatowa

Namocz florystyczną gąbkę w wodzie, a następnie umieść ją w pudełku. Przytnij kwiaty do odpowiedniej długości i umieść je w gąbce, zaczynając od największych w centrum, stopniowo dodając mniejsze kwiaty i zieleń dookoła. Dla większej stabilności aranżacji wybierz pudełko z szerszą bazą. Dekoruj flowerbox wybranymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak wstążki satynowe, które dodadzą elegancji.

Jakie kwiaty do flowerboxa

Wybór Kwiatów

 1. Dobór Głównych Kwiatów: Popularne kwiaty do flowerboxów to róże mydlane, peonie, tulipany, frezje, narcyzy, eustomy, anturium, chryzantemy i alstremerie. Możesz wybrać jeden rodzaj kwiatów lub połączyć kilka różnych, aby stworzyć wyjątkową kompozycję.
 2. Przygotowanie Kwiatów: Przed umieszczeniem kwiatów w pudełku, należy je odpowiednio przygotować. Usuń zbędne liście i przetnij łodygi pod kątem 45 stopni, co zwiększa ich zdolność do absorpcji wody i przedłuża świeżość.
 3. Techniki Układania: Możesz zastosować jedną z dwóch głównych technik: układanie kwiatów jak w bukiecie trzymanym w ręce, gdzie kwiaty wystają poza krawędzie pudełka, lub układanie kwiatów na równi z krawędzią pudełka, co po zamknięciu tworzy efekt niespodzianki.

Personalizacja i Dekoracje

 • Opcje Personalizacji: Możesz wybrać spośród różnych opcji personalizacji, takich jak rozmiar pudełka, kolor oraz dodanie spersonalizowanej karty z życzeniami.
 • Dodatki Dekoracyjne: Aby dodać elegancji, możesz udekorować flowerbox wstążkami satynowymi, które są promowane w artykule, oraz innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak perłowe girlandy czy sztuczne kwiaty.

Zalecenia Dotyczące Pielęgnacji

 • Podlewanie: Kwiaty w flowerboxie powinny być regularnie podlewane, aby zapewnić im odpowiednią wilgotność. Wybierz kwiaty o podobnych wymaganiach wodnych, co ułatwi ich pielęgnację.
 • Wybór Kwiatów o Długiej Trwałości: Najlepsze do flowerboxów są kwiaty długotrwałe, takie jak róże, goździki, lilie, tulipany, frezje i chryzantemy, które zachowają świeżość przez długi czas.

Te wskazówki pomogą Ci stworzyć piękny i trwały flowerbox, który zachwyci każdego obdarowanego.

Zakończenie i pielęgnacja flowerboxa

Tworzenie własnego flowerboxa to nie tylko wyraz kreatywności, ale również możliwość wyrażenia uczuć za pomocą eleganckiej aranżacji kwiatowej. Przedstawione w tym artykule porady i wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego pudełka, przygotowania kwiatów i gąbki florystycznej, a także personalizacji kompozycji kolejno podkreślają rolę, jaką róże mydlane, wstążki satynowe i folie florystyczne odgrywają w tworzeniu trwałych i atrakcyjnych flowerboxów. Pamiętając o tych elementach, możesz stworzyć niepowtarzalny prezent, który będzie cieszył oko i serce obdarowanej osoby przez długi czas.

Wraz z zakończeniem tego poradnika, zachęcamy do dalszego eksperymentowania z różnorodnością kwiatów i dekoracji, aby każdy flowerbox był jedyny w swoim rodzaju. Nie zapominaj również o znaczeniu odpowiedniej pielęgnacji kwiatów, która zapewnia ich długotrwałą świeżość i piękno. Jeśli szukasz inspiracji lub chcesz ułatwić sobie zadanie, zrób zakupy w naszym sklepie internetowym LaFlores.pl. Mając te porady w zanadrzu, tworzenie wyjątkowych kompozycji flowerbox staje się jeszcze przyjemniejsze i dostępne dla każdego, kto chce podarować odrobinę piękna.

FAQs

 1. Z czego można wykonać własny flower box?
  Aby stworzyć flower box, potrzebne będą: sekator lub ostry nóż do cięcia, gąbka florystyczna do utrzymania wilgotności, odpowiednie pudełko na kwiaty, celofan do ochrony oraz kwiaty i dodatki roślinne do dekoracji.
 2. Jak długo kwiaty mogą przetrwać w flower boxie?
  W flower boxie można umieścić wieczne róże, które są żywymi kwiatami poddanymi procesowi stabilizacji. Dzięki temu mogą one zachować swój wygląd i miękkość nawet do 2 lat bez potrzeby podlewania czy innej pielęgnacji. Można również umieścić kwiaty mydlane np. róże mydlane.
 3. Jak przygotować pudełko na flower box?
  Najpierw należy wyłożyć dno pudełka nieprzemakalną folią, najlepiej przezroczystym celofanem, który należy przyciąć tak, aby był niewidoczny, ale skutecznie chronił dno pudełka. Następnie włożyć do pudełka nasączoną wodą gąbkę florystyczną.
 4. Jak stworzyć flower box z kwiatów mydlanych?
  Proces rozpoczyna się od pokruszenia kostki mydła, które następnie należy rozpuścić w misce umieszczonej w kąpieli wodnej. Po uzyskaniu płynnej konsystencji można dodać barwnik spożywczy dla uzyskania pożądanego koloru oraz kilka kropel olejku eterycznego, aby nadać kwiatom przyjemny zapach.